» ostatnie wpisy


» 3 fazy: złość, płacz i płacenie

data publikacji: 26 października 2015

Zasadniczo to co dzieję się w domach dłużników w trakcie egzekucji komorniczej doświadczeni windykatorzy opisują za pomocą 3 następujących po sobie faz, są to kolejno faza złości, płaczu i płacenia. W zależności od spiętrzenia emocji,

czytaj więcej

» Zbyt ciasne dżinsy, za luźny budżet

data publikacji: 3 lipca 2015

Przygotowaliśmy się już do sezonu ogórkowego, zarówno w branży, jak i w mediach. Z doświadczenia wiemy, że właściciele i menadżerowie firm zajęci letnimi wojażami odpuszczą dłużnikom na chwilę. We wrześniu za to trafi sporo spraw do windykacji – przeterminowanych trochę bardziej niż poza sezonem wakacyjnym.  

czytaj więcej

» Telefony, telefony

data publikacji: 26 maja 2015

Czasem trudno porozmawiać przez telefon, szczególnie kiedy w pobliżu jest pociecha. Wie to każdy kto jest rodzicem. Ostatnio przekonał się o tym jeden z naszych bezdzietnych konsultantów telefonicznych. Szczególnie w Dniu Matki warto o tym wspomnieć:

czytaj więcej

» Klucz francuski i komórka

data publikacji: 15 kwietnia 2015

Polski hydraulik stał się symbolem seksu. Jak teraz myślę to dla mnie klucz francuski będzie prawdopodobnie już zawsze symbolem zbrodni – szczęśliwie niedoszłej. Po osobistym doświadczeniu z tym narzędziem zrobiłam krótki resarch w Internecie. Z pobieżnych poszukiwań wynikło, że za pomocą tego użytecznego narzędzia hydraulicznego dokonano co najmniej kliku spektakularnych morderstw.

czytaj więcej

» Czas kobiet

data publikacji: 6 marca 2015

Z okazji Dnia Kobiet prawie każda z nas dostanie kwiatek. Niektóre być może nawet czekoladki. Cieliste rajstopy i płyn do naczyń na szczęście od dwóch dekad sukcesywnie spadają z listy top upominków dla kobiet. Tego dnia mężczyźni będą dla nas milsi niż zwykle.

czytaj więcej

» Traktor nie noga…

data publikacji: 4 lutego 2015

Długo wzdrygałam się na myśl o podjęciu eksploatowanego ponad miarę tematu traktora. Chodzi o głośną sprawę omyłkowego zajęcia komorniczego taktora  sąsiadowi dłużnika. Ostatecznie uległam pokusie bo uznałam, że to doskonała okazja do osnucia na tej kanwie moich ulubionych „moralizatorsko – dydaktycznych” opowiastek

czytaj więcej

» Zawsze można coś wycisnąć

data publikacji: 21 stycznia 2015

Śledząc poczynania konkurencji natknąłem się na odsłonę nowej witryny internetowej pewnej firmy windykacyjnej. W warstwie wizualnej prym wiodą motywy cytrusów, a hasło przewodnie brzmi: „Zawsze można coś wycisnąć” – mocne!

czytaj więcej

» Lepiej być szczerym do bólu niż pięknie kłamać

data publikacji: 14 stycznia 2015

Bezczelność dłużników nie zna granic. W branży windykacyjnej to dla nas chleb powszedni. Do tego stopnia, że odróżniamy bezczelność uprawnioną od nieuprawnionej. Stwierdziliśmy bowiem, że znacznie lepiej być szczerym do bólu niż pięknie kłamać. Dlaczego?

czytaj więcej

» Z dnia wygi – windykatora: Dłużnik, którego nie było

data publikacji: 17 grudnia 2014

Każdy człowiek jest inny, każdy dłużnik jest inny. To banał, ale sytuacje z codziennej pracy windykatora potwierdzają te wyświechtane mądrości. Mimo lat praktyki bliźni wciąż potrafią mnie zaskoczyć i rozbawić. Podczas ostatnich działań terenowych udało mi się spotkać z „dłużnikiem, którego nie było”.

czytaj więcej

» Katastrofa może być piękna

data publikacji: 21 października 2014

- Szefie, widziałeś kiedyś taką piękną katastrofę?! – mówi Anthony Quinn w finałowej scenie słynnego filmu „Grek Zorba” kiedy rozpada się budowany przez obu wyciąg do transportu drzewa. W oczach starego Greka widać autentyczny zachwyt nad spektakularnym widowiskiem,

czytaj więcej

prosto i skutecznie

Tak właśnie pomagamy naszym Klientom.
Zobacz rozwiązania, które poprawią płynność Twojej firmy.

popularne artykuły

» Z dnia windykatora: Trzy powody niepłacenia długów.

czytaj więcej

» Na świeczniku znajdą się długi publicznoprawne.

czytaj więcej

» Windykuj – nie czekaj

czytaj więcej

» Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.

czytaj więcej

» Na fali

czytaj więcej

» Pragma Inkaso SA

» Pragma Faktoring SA

» Pragma Inwestycje Sp. z o.o.

» Pragma Nieruchomości